Bulvarizácia Fica

Autor: Ján Tóth | 10.9.2013 o 9:32 | (upravené 10.9.2013 o 9:51) Karma článku: 10,50 | Prečítané:  10416x

Minulý týždeň sme boli diváci kasového trháku na našej politickej scéne. Ako inak hlavná postava všetkými milovaný a ešte viac nenávidený pán premiér a hlavná postava číslo 2 neznáma žena. Zápletka na míle vzdialená od politiky, čí problémov z nej plynúcich, ale štipľavá a nechutne pikantná. Pán premiér a žena, asi toľko sa dá povedať o obsahu tejto zápletky. Nemala veľký dej a pointu mala iba pre tých, ktorí si ju vymysleli, no predstavivosť a fantázia nášho bulváru, ako aj intelektuálneho bulváru, z nudného deja spravili thriller na hranici čísla 18 v červenom krúžku.

Aký bol význam tejto novinárskej veľryby? Na to som neprišiel. Isteže pán premiér je verejne známa osoba a musí strpieť väčšiu mieru záujmu o svoje súkromie, ale chýba tomu význam, či účel. No kto si vie spočítať viac ako len päť plus päť musí vedieť, že pán premiér je v očiach neúspešných politikov a im prináležiacich posluhovačov priveľkým tŕňom v oku. Ten tŕň siaha až za hranicu dôstojnosti, ktorá sa v politickom súboji stráca (nebojte sa pán Hlina, to nie je o Vás). Súkromie politika nie je priestor na politický boj, čo však ako vidíme nemusí byť pravda, pokiaľ vaša zúfalosť poletuje nad priepasťou.

Povedzme si to na rovinu a otvorene. Je premiér ale v súkromí je človek, nie kňaz ani učiteľ etickej výchovy. Ja nechcem, nebudem, pretože si nedovolím hodnotiť rodinné pomery nášho premiéra, ale pokiaľ nezneužíva svoje postavenie a právomoci z nej plynúce, je v súkromnom živote človekom rovnako ako my. Má právo na to, čo robí každý z nás, a preto je prirodzené, že tak ako každý z nás nechce, aby jeho osoba nebola bulvarizovaná, pokiaľ to priamo nesúvisí s výkonom jeho funkcie.

 

Len záverom pre všetkých, ktorí predpojato pána premiéra nenávidia, mám otázku. Je politický boj na Slovensku tak plytko, aby sme museli byť plytkí aj my?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?