"Kde je slušnosť?"

Autor: Ján Tóth | 16.6.2013 o 17:23 | (upravené 16.6.2013 o 18:54) Karma článku: 24,87 | Prečítané:  1791x

Pred pár dňami mal na rýchlostnej ceste R1 haváriu minister práce sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Našťastie to nemalo fatálne následky, aj napriek tomu, že sa musel po prevoze do nemocnice podrobiť operácií, dá sa neskromne povedať, že ešte dobre dopadol. Samotná nehoda na rýchlostnej ceste zrejme bude vyšetrovaná a zistí sa, koho vinnou došlo k tejto udalosti.

Samozrejme prvý sa bude skúmať technický stav auta, potom miera zavinenia vodiča, či existencia iných okolností, ktoré mohli mať podstatný vplyv pri vzniku tejto havárie. Nemyslím si, že treba okolo toho robiť „haló“. Cestná premávka prináša takéto situácie.  Všetky dopravné havárie sú si rovné, t.j. pri nešťastí sa nerozlišuje, či je to premiér, či je to herec, olympijsky víťaz alebo moderátor (nemalo by sa, aj keď všetci vieme, že dopravná nehoda mediálne známej osoby sa v médiach pretriasa aj niekoľko dní). Každá dopravná nehoda zasiahne negatívne rovnako každého, kto na danom mieste a čase má buď smolu, alebo si svojim nezodpovedným konaním nešťastie sebe, bohužiaľ niekedy aj iným spôsobil .

Každá havária je nešťastím a niečím, kde každý z nás začne ľutovať účastníkov nehody a následne ďakovať Bohu, že sa to nám nestalo, aj keď si plne uvedomuje každý z nás, že čo nebolo, môže byť. Smutnejšie a pre mňa nepochopiteľnejšie sú rekcie na haváriu pána ministra, ktoré boli plné nenávisti a neprajnosti. Ich obsah si môžete domyslieť. Akokoľvek nám môže byť niekto nesympatický, určite nie je v medziach slušného človeka priať mu to najhoršie. Je to neprípustné, nemorálne až priam neľudské. Politika rozdeľuje ľudí, ale nemá a nemôže v ľuďoch vytvárať nenávisť až nevraživosť. Humanizmus ešte sme neprekonali a verím, že v histórií ho už ani nikdy neprekonáme.

Záverom chcem vyzdvihnúť reakciu internetového portálu www.sme.sk, ktorý diskusiu o pod článkom o nehode pána ministra Richtera zrušil diskusiu. Všetci si vieme domyslieť z akého dôvodu. Oceňujem prístup tohto portálu, pretože aj keď nemá súčasnú vládnu stranu v láske a robí protivládnu agendu aj za opozíciu, zachoval si ľudskú tvár a zrušil diskusiu, ktorá plná neprajných želaní namierených proti ministrovi práce nemala nič spoločné so slobodou slova ani s humanizmom, ktorý stále verím, že z našej slovenskej spoločnosti nezmizol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?